Sukienki do tańca towarzyskiego

Uprawianie tańca towarzyskiego to prawie jak sport. Tancerka musi być wysportowana, aby radzić sobie z poszczególnymi figurami tanecznymi no i jej ciało powinno prezentować się atrakcyjnie na parkiecie. Z tym drugim raczej nie ma problemu, ponieważ jeśli trenuje się kilka godzin dziennie, kondycja i nienaganna sylwetka są zapewnione. Dzięki popularyzowaniu tańców towarzyskich poprzez programu typu reality show, coraz więcej osób zaczyna się interesować tą dziedziną. Dzieci od najmłodszych lat uczą się trudnych układów by brać udział w licznych konkursach a dorośli korzystają z dostępnych możliwości, aby poduczyć się i w razie występu na jednej z częstych imprez tanecznych pochwalić się swymi umiejętnościami.

Ponadto taniec jest świetną rozrywką, dzięki której można dbać o kondycję fizyczną i jednocześnie dobrze się bawić. Jak się okazuje w każdym wieku można się nauczyć tańczyć towarzysko, a jeśli myśli się o tym poważnie koniecznie trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Taniec towarzyski to wiele form. Klasyczna to balet a typowo towarzyska to temperamentne tańce latynoamerykańskie oraz standardowe jak walc, tango, foxtrot, quickstep.

Do każdego z układów tanecznych dobiera się inny ubiór. Musi on odpowiadać rytmom muzycznym w takt, których porusza się para na parkiecie. Do walca zakłada się zwykle długie strojne suknie, jakie moglibyśmy nazwać balowymi. Natomiast bardziej na sportowo tancerki ubierają się do tańców latynoamerykańskich czy niestandardowych tak zwanych użytkowych. Zwłaszcza w przypadku tych ostatnich obowiązuje większa dowolność. Najbardziej wygodnymi są kreacje krótkie, niektóre śmiało odsłaniające udo tancerki. Swoboda poruszania się w takiej sukience to podstawa, zwłaszcza jeżeli wykonywane są odważne figury nie powinna w żaden sposób przeszkadzać, aby nie spowodować upadku.

Tak jak sukienki do łyżwiarstwa figurowego, ubiór tancerki jest zazwyczaj bardzo strojny. Liczne ozdoby w postaci cekinów, dekoracji brokatowych i kryształkowych, mają za zadanie pobłyskiwać w czasie tańca i olśniewa publiczność. Ponadto wskazane jest odsłonięcie odrobiny ciała kobiety, co potęguje wrażenia i dodaje jej kokieteryjności. Nadto projektowane specjalnie z myślą o tańcu towarzyskim sukienki mają być lekkie, zwiewne i wirować podczas ruchów.